- Masaże
- 5 maja 2021
Endermologia – czym jest i co trzeba o niej wiedzieć?
Endermologia, a właściwie masaż endermologiczny to zabieg bardzo innowacyjny. Jego zadaniem jest wywoływanie nie tylko efektów kosmetycznych, ale również rehabilitacyjnych w głębokich strukturach naszego ciała. Sam zabieg wykonywany jest przy pomocy specjalnego, niewielkiego i zaawansowanego technologicznie urządzenia.
Czym jest endermologia?
Endermologia, czyli inaczej masaż podciśnieniowy, to innowacyjna metoda masaży, wykonywana z pomocą niewielkiego urządzenia. Oddziałuje ono i na skórę osoby masowanej, i na tkankę łączną. Sam masaż może dotyczyć niemal każdej części naszego ciała, nie ogranicza się on jedynie do najpopularniejszych partii, jak plecy czy stopy. Jeżeli masaż nie dotyczy twarzy, to osoba masowana musi zostać przebrana przed masażem, w specjalny strój, który go umożliwi.
Czy endermologia jest dla każdego?
Zdecydowanie nie, zabieg ma bardzo znaczący wpływ na nasze ciało, dlatego osoby, dla których nie są zalecane standardowe masaże, albo mogą je wykonywać jedynie po konsultacji ze swoim lekarzem, powinny nie decydować się na masaż endermologiczny.
Kostium do endermologii – czemu jest taki ważny?
Kostium jest niezbędny do tego, by wykonać cały zabieg nie tylko bezpiecznie, ale również komfortowo dla klienta. To właśnie on będzie chronił przed różnymi mikrourazami, które mogą wynikać ze zbyt wysokiego podciśnienia, ale będzie również chronił osoby odbywające zabieg przed zaciąganiem włosków na ich ciele.
Kombinezon, podczas wykonywania zabiegu, zasysany jest wraz ze skórą pacjenta, jednak sprawia on również, że urządzenie do wykonywania masażu, zwłaszcza jego głowica, łatwiej porusza się po ciele pacjenta. Kombinezon będzie również odpowiadał za prywatność danej osoby, gdyż pod nią będzie znajdowała się jedynie jednorazowa bielizna, wykorzystywana do tego typu zabiegów. Finalnie, właśnie w kombinezonie osoba decydująca się na masaż będzie czuła się komfortowo i bezpiecznie, co jest absolutnie kluczowe podczas wykonywania zabiegu.
Jak wygląda zabieg?
Zabieg endermologii jest naprawdę prosty. Wykorzystywane jest do niego specjalne urządzenie, które wyposażone jest w odpowiednią głowicę. Jej wielkość będzie zależała od tego, jaka część ciała będzie masowana. Jeżeli będzie ona mniejsza, mniejsza będzie również sama głowica i odwrotnie. Głowica będzie podczas zabiegu zasysała skórę osoby poddającej się zabiegowi, wraz z kombinezonem, w który dana osoba jest ubrana, chyba że zabieg będzie dotyczył twarzy – na niej bowiem nie ma kombinezonu.
Samo urządzenie, za pomocą specjalnych rolek, będzie ugniatało poszczególne części naszego ciała, a samo podciśnienie wykorzystywane podczas masażu jest ustalane indywidualnie, na podstawie subiektywnych odczuć każdego z pacjentów.
Sam zabieg będzie odpowiadał nie tylko za pozbywanie się toksyn z organizmu, ale będzie on również przyśpieszał pozbywanie się nadprogramowego tłuszczu.
Endermologia – efekty jej stosowania
Do osób, które najchętniej korzystają z tego rodzaju masaży, zaliczają się te odchudzające się, chcące pozbyć się fałdek tłuszczu, osoby z cellulitem i te z nich, które chcą popracować nad swoją sylwetką i odpowiednią ją wymodelować.
Efekty dotyczą jednak nie tylko wyglądu naszej skóry i tkanek – masaż endermologiczny wykorzystywany jest również w przypadku różnorodnych bóli, w tym bóli reumatycznych.
Dzięki temu, decydując się na ten rodzaj masażu, możemy liczyć na efekt oczyszczenia, odchudzenia, odmłodzenia, ale również na różnorodne efekty terapeutyczne, które będą dotyczyć tych osób, które skarżą się na różnorodne bóle.
Jak często decydować się na masaż endermologiczny?
Efekty będą widoczne już po pierwszej sesji, jeżeli jednak liczymy, że będą one trały dłużej i będą bardziej spektakularne, warto zdecydowany się na przynajmniej 10 zabiegów, które można wykonywać nawet 2 razy w tygodniu. Oczywiście, po zakończeniu 10 sesji, można zdecydować się na kolejne, jednak powinno się odczekać przed nimi około 3 miesięcy. Masaże będą przynosiły znakomite efekty również wtedy, gdy będą wykonywane rzadziej, np. raz w tygodniu.
Czy istnieją efekty uboczne?
Efekty uboczne podczas tego typu masaży są widoczne znacznie bardziej, niż w przypadku innych jego typów. Masaż relaksacyjny nie powinien wywoływać bólu, podobnie powinno być w przypadku nawet masaży leczniczych, jednak w przypadku masażu endermologicznego będziemy mogli jak najbardziej doskwierać bólu w okolicach tych części naszego ciała, które były masowane. Dodatkowo, mogą pojawić się różnorodne wybroczyny, jednak to efekt niepożądany, pojawiający się wtedy, jeżeli masaż wykonywany był ze zbyt dużą intensywnością.
Najnowsze Artykuły
- Masaże
- 29 kwietnia 2022
Jakie są przeciwwskazania do masażu?
- Inne
- 24 marca 2022
Jak działa olejek rycynowy na rzęsy, brwi i włosy?
Kategorie
- Oczyszczanie twarzy 5
- Peelingi 5
- Masaże 11
- Zabiegi na twarz 2
- Inne 4