- Masaże
- 24 stycznia 2022
Masaż głowy, na co może pomóc i dlaczego jest tak istotny?
Masaż głowy to odprężający zabieg, który wpływa na stan włosów, skóry głowy, ale i na nastrój. Prawidłowo wykonywany masaż może pomóc w zwalczeniu bólu głowy, czy karku, ale i pomaga na stres. Dobrze działa również dla osób, które mają problemy z łysiną. Regularnie i umiejętnie wykonywany masaż działa stymulująco na cebulki włosów, pobudzając kosmyki.
Co daje masaż głowy?
Na co działa znany masaż głowy? Przede wszystkim pobudzająco działa na kondycję włosów oraz stan owłosionej skóry głowy. Codzienny rytuał polegający na prawidłowym masowaniu głowy sprawia, że włosy się wzmacniają. Dodatkowo utlenia się skóra i jest lepiej ukrwiona, a włosy na pewno mocniejsze i gęstsze. Masaż na porost włosów będzie dobrze działam pod warunkiem, że będzie wykonywany systematycznie i prawidłowo. Podczas masażu głowy bowiem usuwane są martwe, zniszczone włosy. To właśnie one utrudniają, wydostanie się nowych włosów z cebulki włosowej. W ich miejscu rosną zdrowe i silne kosmyki włosów. Takim rodzajem masażu głowy będą szczególnie zainteresowane osoby zmagające się z łysieniem. Może się zdarzyć, że problem z utratą włosów nasila się lub efekty masażu nie są zadowalające. W takiej sytuacji warto skonsultować się z lekarzem, by ustalić przyczynę, a następnie leczenie.
Masaż głowy działa również odprężająco, wyciszająco, wprawia osobę masowaną w błogi, lekki nastrój. Zabieg ten likwiduje także zmęczenie, stres oraz apatię.
Masaż na ból głowy stanowi doskonałą i nietoksyczną alternatywę. Wystarczy pomasować przede wszystkim skronie, głowę i kark. Dolegliwość powinna ustąpić. Masaż na migrenę to wspaniały pomysł, jeśli ktoś nie chce zażywać tabletek. Już samo odstresowanie wywołane masowaniem głowy powoduje, że ból znacznie się zmniejsza. Dolegliwości bólowe są najczęściej wywołane nerwami, przepracowaniem, a także przemęczeniem. Dlatego masaż głowy przy migrenie może pomóc i odrobinę rozluźnić.
Ile powinien trwać masaż skóry głowy?
Masaż głowy powinien być przede wszystkim delikatny i należy robić go opuszkami palców. Najważniejsze, aby nie odrywać ich od skóry głowy podczas wykonywania kolistych ruchów. Należy pamiętać, aby mieć krótko obcięte paznokcie, ponieważ można uszkodzić mechanicznie naskórek. Cały masaż głowy powinien trwać ok. 5 minut.
Można zawsze użyć specjalnego masażera bądź szczotkować włosy miękką szczotką. Stanowi to też pewien rodzaj masażu skóry głowy, który pobudza ukrwienie. Oczywiście pomaga oczyścić skórę z zanieczyszczeń i martwych komórek naskórka.
Do masażu głowy nie trzeba się szczególnie jakoś przygotowywać. Masaż na ból głowy wykonuje się opuszkami palców. Ruchy dłoni powinny być prowadzone w kierunku od czoła do karku. Siła nacisku nie może być zdecydowanie za mocna, ale i nie powinna być też zbyt lekka. Skórę na głowie masujemy kolistymi ruchami, rozszerzając przestrzenie między palcami. Można również uciskać poszczególne punkty na głowie. Do tego delikatnie szczypać skórę, drapać oraz marszczyć ją.
Najnowsze Artykuły
- Masaże
- 29 kwietnia 2022
Jakie są przeciwwskazania do masażu?
- Inne
- 24 marca 2022
Jak działa olejek rycynowy na rzęsy, brwi i włosy?
Kategorie
- Oczyszczanie twarzy 5
- Peelingi 5
- Masaże 11
- Zabiegi na twarz 2
- Inne 4