- Zabiegi na twarz
- 18 października 2020
Skuteczność mezoterapii igłowej, kiedy widać efekty?
Każda kobieta chciałaby wyglądać pięknie i młodo przez długie lata, jednak czas jest bezlitosny i zostawia swoje piętno na skórze każdego z nas. Człowiek jednak lubi walczyć z naturą i wymyślił wiele sposobów opóźnienia procesu starzenia. Niestety, wiele z nich jest inwazyjnych, ale nie wszystkie. Jednym z nieinwazyjnych zabiegów jest tzw. mezoterapia igłowa. Mimo przerażającej nazwy jest to bardzo popularny zabieg wśród kobiet na całym świecie. Warto jednak wiedzieć dokładnie, na czym polega, zanim zdecydujemy się na niego.
Czym jest mezoterapia igłowa?
Mimo iż mezoterapia igłowa zaliczana jest do medycyny estetycznej, jest niechirurgicznym, a także nieinwazyjnym zabiegiem, polegającym na dostarczeniu skórze niezbędnych składników odżywczych, takich jak na przykład kwas hialuronowy, osocze bogatopłytkowe, a także witaminy z grupy A, C oraz E. Do wykonania zabiegu używa się mikroskopijnej igły, która pomaga wprowadzić je w obszar skóry właściwej. Dzięki temu skóra łatwiej przyswaja wszystkie składniki, a więc szybciej może się zregenerować i znów wyglądać promiennie i zdrowo. Przed zabiegiem na miejsce poddawane mezoterapii igłowej nakładany jest specjalny krem, który działa znieczulająco. Jest on niezbędny, gdyż zabieg nie jest zbyt przyjemny. Najczęstszymi miejscami, wybieranymi do zabiegu są: twarz, szyja, dekolt, a także dłonie. Zabieg można stosować o każdej porze roku, również latem. Jest to zdecydowanie duży plus. Kolejną zaletą jest to, że nasz organizm dostaje niezbędne składniki odżywcze wprost pod skórę, dzięki temu nie trzeba stosować leczenia farmakologicznego, a to z kolei wpływa pozytywnie na stan nerek oraz wątroby. Zabieg mezoterapii pobudza skórę do wytwarzania substancji, które są niezbędne, aby mogła się zregenerować. Dzięki temu zabieg jest bardzo polecany przy leczeniu rozstępów i zmarszczek. Pobudzone zostaje też mikrokrążenie.
Jak często należy wykonywać zabieg mezoterapii?
Całkowita ilość zabiegów dostosowywana jest indywidualnie do każdego pacjenta. Zwykle jest to od 3 do 6 zabiegów. Należy je powtarzać mniej więcej co 10 do 14 dni. Jeśli pacjent zainteresowany jest podtrzymaniem efektów zabiegu, można go powtarzać co około 3 miesiące.
Po jakim czasie widać efekty mezoterapii?
Widoczność pierwszych efektów zależna jest od wieku, a także poziomu zniszczenia skóry pacjentki. Jeśli osoba poddająca się zabiegowi jest dość młoda, a skóra nie jest w bardzo złym stanie, efekty będzie widać już po pierwszym zabiegu. Jeśli natomiast pacjentka ma skórę dojrzałą lub bardzo zniszczoną, efekty będą widoczne dopiero po całej serii zabiegów.
Skuteczność zabiegów mezoterapii igłowej
Zabieg mezoterapii igłowej jest w 100% skuteczny, a więc prędzej czy później uzyskasz zamierzony efekt. Do tego może się on utrzymywać bardzo długo, bo nawet kilka lat.
Mimo szeregu zalet zabiegowi nie może poddać się każdy. Warto więc zapoznać się z listą przeciwwskazań, zanim zdecydujemy się na niego. Pomoże to uniknąć ewentualnych problemów i powikłań.
Najnowsze Artykuły
- Masaże
- 29 kwietnia 2022
Jakie są przeciwwskazania do masażu?
- Inne
- 24 marca 2022
Jak działa olejek rycynowy na rzęsy, brwi i włosy?
Kategorie
- Oczyszczanie twarzy 5
- Peelingi 5
- Masaże 11
- Zabiegi na twarz 2
- Inne 4