- Oczyszczanie twarzy
- 21 marca 2022
Jak radzić sobie z zaskórniakami i wągrami?
Zaskórniki i wągry to głównie charakterystyczne zmiany skórne w postaci drobnych, jasnych lub ciemnych kropeczek. Pojawiają się najczęściej w okolicy nosa, czoła i brody. Dla kobiet są przede wszystkim problemem estetycznym. Nieleczone mogą prowadzić do powstania stanu zapalnego i zmian trądzikowych.
Jak usunąć wągry z nosa?
Wągry na nosie można usunąć na kilka sposobów. Najprostszym i najskuteczniejszym z nich jest odpowiednia pielęgnacja skóry. Składają się na nią: oczyszczanie, nawilżanie, złuszczanie martwego naskórka i ochrona przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Takie działania zmniejszają produkcję sebum i zapobiegają zatykaniu ujść gruczołów łojowych. Przede wszystkim wspomagają regenerację skóry, jeżeli dojdzie do jej uszkodzenia. Pierwszym etapem codziennej pielęgnacji skóry na wągry na twarzy jest jej oczyszczanie. Pozwala to usunąć martwy naskórek, zanieczyszczenia, kurz, resztki makijażu, bakterie i nadmiar sebum. Przeprowadza się go przy pomocy ciepłej wody oraz pianki lub emulsji myjącej. Najpierw należy zwilżyć twarz, nałożyć na dłonie niewielką ilość kosmetyku i wmasować go w skórę. Następnie spłukać i dokładnie osuszyć a najlepiej jednorazowym ręcznikiem. Dwa razy w tygodniu warto wykonać peeling, żeby pozbyć się zaskórników na twarzy. Odpowiedni peeling na wągry na nosie to enzymatyczny lub mechaniczny. Pomoże dogłębniej oczyścić skórę, a tym samym pozbyć się wągrów.
Kolejnym krokiem w codziennej pielęgnacji skóry twarzy jest jej nawilżanie przy pomocy kremu. Należy dobrać go do rodzaju cery, czyli osobom z trądzikiem. W takich sytuacjach poleca się kosmetyk z cynkiem. Przy suchej skórze warto wybrać ten intensywnie nawilżający. Nakłada się go w celu usunięcia zaskórników na twarzy i delikatnie wmasowuje w skórę lub wklepuje. Krem nie tylko pozwala skórze zregenerować się, ale także ją chroni. Głównie przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.
Jak usunąć wągry i zaskórniki na nosie i nie tylko?
Usuwanie wągrów i zaskórników to temat w pielęgnacji, o którym dużo się mówi. Nikt nie chce mieć zaskórników na twarzy, nosie, czy wągrów na plechach. Warto usystematyzować swoją wiedzę w tym zakresie. Jak zapobiegać pojawieniu się wągrów?
• Regularnie oczyszczać skórę kosmetykami z dobrym składem,
• Unikać produktów zawierających składniki komedogenne, które zapychają pory,
• Intensywnie nawilżać naskórek.
• Nie dotykać rękoma skóry twarzy.
• Korzystać z profesjonalnych zabiegów w salonie kosmetycznym.
Na wągry i zaskórniki warto używać specjalnej szczoteczki. Dzięki sonicznym falom, które wydobywają się ze szczoteczki, skóra podlega wibracjom. Co więcej, lekko faluje, sprawiając, że pory się rozszerzają. Pozbycie się zaskórników jest wtedy o wiele łatwiejsze.
Co daje szczoteczka soniczna do twarzy? Przede wszystkim intensywne oczyszczenie skóry. Dociera nawet do głębokich jej warstw. W porównaniu z manualnym oczyszczaniem skóry, użycie myjki pozwala pozbyć się 95% zanieczyszczeń. Silikon medyczny, nie tylko masuje skórę, ale również ją peelinguje, usuwając martwe komórki naskórka.
Najnowsze Artykuły
- Masaże
- 29 kwietnia 2022
Jakie są przeciwwskazania do masażu?
- Inne
- 24 marca 2022
Jak działa olejek rycynowy na rzęsy, brwi i włosy?
Kategorie
- Oczyszczanie twarzy 5
- Peelingi 5
- Masaże 11
- Zabiegi na twarz 2
- Inne 4