- Oczyszczanie twarzy
- 19 sierpnia 2020
Zabieg oczyszczający u kosmetyczki, czy warto?
Zabieg oczyszczający na ciało jest zdecydowanie mniej popularny niż taki sam zabieg u kosmetyczki, ale dotyczący jedynie skóry twarzą. Warto go jednak rozważyć, bo efekty są naprawdę znakomite.
Oczyszczanie jest fundamentem pielęgnacji – ta prawda dotyczy zarówno samej twarzy, jak i pozostałych części ciała. Dlaczego tak jest? Na naszej skórze gromadzą się rozmaite zanieczyszczenia. Część z nich osiada powierzchniowo, inne zatykają pory, przez co skóra gorzej oddycha, słabiej się też regeneruje. Staranne oczyszczanie to usuwanie ze skóry nie tylko kurzu i brudu, ale też pozostałości kosmetyków pielęgnujących. Dogłębne oczyszczanie wymaga też pozbycia się martwego naskórka. Po co to wszystko? Tak oczyszczona skóra jest gładka i napięta. Lepiej się regeneruje, a po peelingu oczyszczającym jest perfekcyjnie przygotowana do dogłębnego przyjęcia składników odżywczych zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych. Regularne wykonywanie zabiegów oczyszczających u kosmetyczki pozwala też zniwelować drobne niedoskonałości skóry, zmniejsza np. widoczność rozstępów, jest też elementem walki z cellulitem.
Co składa się na zabieg oczyszczający?
Zabieg oczyszczający w gabinecie kosmetycznym składa się zwykle z dwóch elementów: peelingu całego ciała oraz masażu. Działanie oczyszczające może być wzbogacone przez użycie odżywczych masek o różnym składzie.
Peeling całego ciała zwykle wykonywany jest ręcznie. Jest to peeling mechaniczny, z użyciem kosmetyku o granulkach złuszczających martwy naskórek. W zabiegach oczyszczających na ciało stosuje się też te same techniki co przy pielęgnacji twarzy, dlatego możemy liczyć również na kawitację czy mikrodermabrazję – najczęściej stosuje się je przy skórze mocno zanieczyszczonej i problematycznej, ze skłonnością do zaskórników i zatkanych porów.
Kolejnym etapem zabiegu oczyszczającego jest masaż. Najczęściej wykonuje się masaż relaksujący z użyciem aromatycznych i odżywczych olejków, choć w szczególnych sytuacjach może to być np. masaż limfatyczny, jeśli problemem są obrzęki i cellulit.
Masaż relaksacyjny: w jaki sposób pomaga skórze?
Masaż relaksacyjny jest dość łagodny, wykorzystuje tradycyjne techniki takie jak uciskanie, rozcieranie i głaskanie, ale o średnim i niskim natężeniu. Dzięki temu wspaniale odpręża, ma też bardzo dobre działanie na skórę. Przede wszystkim masaż rozgrzewa ją, co sprawia, że substancje odżywcze wnikają głębiej. Dodatkowo masaż wspomaga regenerację skóry, uelastycznia ją, a dzięki poprawia krążenia krwi i limfy ciało się wygładza, skóra robi się bardziej napięta, poprawia się też jej koloryt.
Zalety zabiegów oczyszczających
Zabiegi oczyszczające mają wszechstronne działanie. Przede wszystkim wygładzają skórę i sprawiają, że od razu po zabiegu wygląda ona lepiej. Masaż dodatkowo pomaga ujędrnić ciało i poprawić napięcie skóry. Z tego względu są szczególnie polecane przed ważnymi wyjściami, na których chcemy perfekcyjnie wyglądać w stroju odsłaniającym więcej ciała. Na dłuższą metę zabiegi oczyszczające regularnie stosowane pomagają utrzymać skórę w dobrej kondycji i sprzyjają skuteczności innych form pielęgnacji, a także – o czym nie należy zapominać – wspaniale relaksują.
Najnowsze Artykuły
- Masaże
- 29 kwietnia 2022
Jakie są przeciwwskazania do masażu?
- Inne
- 24 marca 2022
Jak działa olejek rycynowy na rzęsy, brwi i włosy?
Kategorie
- Oczyszczanie twarzy 5
- Peelingi 5
- Masaże 11
- Zabiegi na twarz 2
- Inne 4